ایران با داشتن بیش از ۳۲ میلیون نفر کاربر اینترنت، رتبه نخست را در میان کشورهای خاورمیانه به خود اختصاص داده است

به گزارش ایسنا، وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، بر اساس گزارش سایت internetwordstats که تا سپتامبر ۲۰۰۹ آماده شده اعلام کرد که ضریب نفوذ کاربران اینترنت در ایران به ۵/۴۸ درصد رسیده است و کاربران اینترنتی در ایران بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ حدود ۱۲ هزار ۷۸۰ درصد رشد داشته است که این رشد در سطح خاورمیانه هزار و ۶۷۵ درصد و در سطح جهان حدود ۳۹۹ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، ضریب نفوذ اینترنت و تعداد کاربران آن در خاورمیانه به ترتیب ۸/۲۸ درصد و ۵۸ میلیون و ۳۰۹ هزار نفر است. همچنین با توجه به آمار منتشر شده از سوی این سایت، ضریب نفوذ اینترنت در آسیا ۱/۲۰ درصد، در اروپا ۵۳ درصد و در آمریکای شمالی ۲/۷۶ درصد است.

آسیا با داشتن بیش از ۷۶۴ میلیون و ۴۳۵ هزار نفر بیش‌ترین تعداد کاربران اینترنتی را در اختیار دارد و اروپا و آمریکای شمالی رتبه‌های دوم و سوم را در این حوزه به خود اختصاص داده‌اند.

این گزارش حاکی است، پس از ایران، کشورهای عربستان، سوریه و امارات متحد‌عربی، رتبه‌های بعدی را از نظر تعداد کاربران اینترنتی در خاورمیانه به خود اختصاص داده‌اند.

اما از نظر ضریب نفوذ اینترنت، امارات متحد‌عربی با ۱/۷۴ درصد رتبه نخست و ایران با ۵/۴۸ درصد رتبه پنجم را در سطح خاورمیانه به خود اختصاص داده‌اند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 7 خرداد 1389    | توسط: علی    | طبقه بندی: شنیدنیهای نو،     | نظرات()